Chess Light

Windows Phone için Satranç Oyunu
BİLGİ
  • Lisans Ücretsiz
  • Boyut 4 MB
  • Version 1.1.0.0
  • Dil İngilizce
  • Firma Pyrosphere
Chess Light; Windows Phone işletim sistemine sahip cihazlarınızda oynayabileceğiniz eğlenceli bir satranç oyunudur.

Chess LightWindows Phone işletim sistemine sahip cihazlarınızda oynayabileceğiniz eğlenceli bir satranç oyunudur.

Bu zevkli zeka oyununda amaç satranç taşlarını kullanarak tahtanın tümünü aydınlatmak. Oyunu oynamak için tek bilmeniz gereken normal satranç taşlarının hangi karelere gidebildiğini bilmek. Taşlar satranç tahtasında hangi kareleri tehdit ediyorsa, burada da o kareleri aydınlatıyor. Her bir kareyi aydınlattığınızda sonraki puzzle'a geçme hakkını kazanıyorsunuz.

Oyunda dikkat edilmesi gereken iki ayrıntı var: Birincisi, taşlar kendi üzerinde bulunduğu kareleri aydınlatamıyor, o karelerin başka taşlar tarafından aydınlatılması gerekiyor. İkincisi de siyah düşman taşları tarafından tehdit edilen taşlar hiçbir kareyi aydınlatamıyor. Bu iki güzel özellik, oyunda çeşitlilik ve zorluk seviyelerinin gittikçe artabilmesini sağlamış.

Oyunda 100'den fazla puzzle var ve bunlar Başlangıç'tan Grandmaster'a kadar farklı seviye kategorileri altında sıralanmış. Dilerseniz önceki seviyeleri atlayıp ortalardan veya direkt Grandmaster seviyesindeki puzzle'lardan başlayabilirseniz. Bu sayede kendine güvenen oyuncuların, başlangıçtaki görece basit seviyedeki puzzle'lar ile sadece sonraki seviyelere ulaşabilmek için uğraşarak boşuna vakit kaybetmesi önlenmiş. Bununla beraber, her hangi bir seviyede zorlanan oyuncuların da, puzzle başına verilen 3'er tane ipucu hakkı ile zor durumlardan kurtulmaları sağlanmış.

Chess Light ayrıca, hem satranç ile yeni yeni ilgilenmeye başlayan hem de satrançta belli bir uzmanlığı olan her oyuncuya satrançta taş koordinasyonunu öğretmeye yardımcı olması ile de takdiri hakeden bir oyun. Satranç ile ilgili olmasanız bile, zeka oyunlarından hoşlanıyorsanız bu eğlenceli oyunu denemelisiniz.

140 level, 6 zorluk seviyesi ve oyunculara yardımcı olmak için ipuçları ile oyun severlere sunulan Chess Light satranç oyununu denemenizi öneririm.

Chess Light indir